#46 2009-10-24 21:27:09

April

Picasso

13196376
Skąd: znienacka.
Zarejestrowany: 2009-10-04
Posty: 970
Punktów :   
Rasa: człowiek

Re: różne rzeczy dla forumowiczów

Wielu z was pewnie uważa, że Julian Tuwim pisał i zasłynął z pisania wierszyków dla dzieci. Otóż NIE. Poniżej przedstawiam bardzo interesujący wiersz pokazujący poetę w zupełnie nowym świetle. Oceńcie sami. Miłego czytania

Julian Tuwim - Calujcie mnie wszyscy w dupę.

Absztyfikanci Grubej Berty
I katowickie węglokopy,
I borysławskie naftowierty,
I lodzermensche, bycze chłopy.
Warszawskie bubki, żygolaki
Z szajką wytwornych pind na kupę,
Rębajły, franty, zabijaki,
Całujcie mnie wszyscy w dupę.

Izraelitcy doktorkowie,
Widnia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę !
Którzy chlipiecie z “Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę.

Item aryjskie rzeczoznawce,
Wypierdy germańskiego ducha
(Gdy swoją krew i waszą sprawdzę,
Werzcie mi, jedna będzie jucha),
Karne pętaki i szturmowcy,
Zuchy z Makabi czy z Owupe,
I rekordziści, i sportowcy,
Całujcie mnie wszyscy w dupę.

Socjały nudne i ponure,
Pedeki, neokatoliki,
Podskakiwacze pod kulturę,
Czciciele radia i fizyki,
Uczone małpy, ścisłowiedy,
Co oglądacie świat przez lupę
I wszystko wiecie: co, jak, kiedy,
Całujcie mnie wszyscy w dupę.

Item ów belfer szkoły żeńskiej,
Co dużo chciałby, a nie może,
Item profesor Cy… wileński
(Pan wie już za co, profesorze !)

I ty za młodu nie dorżnięta
Megiero, co masz taki tupet,
Że szczujesz na mnie swe szczenięta;
Całujcie mnie wszyscy w dupę.

Item Syjontki palestyńskie,
Haluce, co lejecie tkliwie
Starozakonne łzy kretyńskie,
Że “szumią jodły w Tel-Avivie”,
I wszechsłowiańscy marzyciele,
Zebrani w malowniczą trupę
Z byle mistycznym kpem na czele,
Całujcie mnie wszyscy w dupę.

I ty fortuny skurwysynu,
Gówniarzu uperfumowany,
Co splendor oraz spleen Londynu
Nosisz na gębie zakazanej,
I ty, co mieszkasz dziś w pałacu,
A srać chodziłeś pod chałupę,
Ty, wypasiony na Ikacu,
Całujcie mnie wszyscy w dupę.

Item ględziarze i bajdury,
Ciągnący z nieba grubą rętę,
O, łapiduchy z Jasnej Góry,
Z Góry Kalwarii parchy święte,
I ty, księżuniu, co kutasa
Zawiązanego masz na supeł,
Żeby ci czasem nie pohasał,
Całujcie mnie wszyscy w dupę.

I wy, o których zapomniałem,
Lub pominąłem was przez litość,
Albo dlatego, że się bałem,
Albo, że taka was obfitość,
I ty, cenzorze, co za wiersz ten
Zapewne skarzesz mnie na ciupę,
Iżem się stał świntuchów hersztem,
Całujcie mnie wszyscy w dupę !…


http://i51.tinypic.com/sy9qtg.jpg
Witajcie znowu
Dla forum : ożyj!

Offline

 

#47 2009-10-24 22:02:16

 Amber

Junior Moderator

11732578
Skąd: Inna Planeta xD
Zarejestrowany: 2009-10-02
Posty: 1197
Punktów :   
Rasa: Człowiek
WWW

Re: różne rzeczy dla forumowiczów

czytałam

Jan Kochanowski
        
"Na matematyka"

Ziemię pomierzył i głębokie morze,
Wie, jako wstają i zachodzą zorze;
Wiatrom rozumie, praktykuje komu,
A sam nie widzi, że ma kurwę w domu.

źródło: http://kochanowski.nasz.info/na_matematyka.html

Offline

 

#48 2009-10-24 22:05:58

 Asad

Komtur

10257038
Skąd: z Ziemi raczej.... :)
Zarejestrowany: 2009-10-03
Posty: 317
Punktów :   
Rasa: człowiek
WWW

Re: różne rzeczy dla forumowiczów

A ja natknęłam się na coś takiego.

Ostatnia wieczerza Jezusa z uczniami, namalowana przez Leonarda da Vinci.
Tworząc to dzieło, Leonardo da Vinci natknął się na pewną trudność. Musiał namalować Dobro pod postacią Jezusa oraz zło pod postacią Judasza - przyjaciela, który zdradza go podczas ostatniej wieczerzy. Malarz zmuszony był przerwać prace, gdyż poszukiwał modeli doskonałych. Pewnego dnia w czasie występu chóru chłopięcego, dostrzegł w jednym ze śpiewaków idealne uosobienie Chrystusa. Zaprosił go do swojej pracowni i wykonał kilka szkiców. Minęły trzy lata. Ostatnia wieczerza była prawie gotowa, jednak Leonardo wciąż nie znalazł idealnego modelu Judasza. Kardynał zaczął naciskać, żądając, by mistrz jak najszybciej ukończył obraz. Pewnego dnia, po wielu tygodniach poszukiwań, malarz znalazł w rynsztoku przedwcześnie podstarzałego młodzieńca, obdartego i pijanego w sztok. Z trudem udało mu się nakłonić swoich uczniów, by zabrali go prosto do kościoła, ponieważ nie miał już czasu na szkicowanie. Zaniesiono zdezorientowanego nędzarza do świątyni. Uczniowie podtrzymywali go, podczas gdy Leonardo nanosił na fresk rysy wyrażające okrucieństwo, grzech, samolubność, tak wyraziście malujące się na tej twarzy. W tym czasie żebrak nieco otrzeźwiał. Otworzył oczy i ujrzał przed sobą malowidło.
- Widziałem już ten obraz! - wykrzyknął z przerażeniem.
- Kiedy? - zapytał zaskoczony mistrz.
- Przed trzema laty, zanim wszystko straciłem. Śpiewałem wtedy w chórze, moje życie było pełne marzeń i pewien artysta poprosił mnie, abym mu pozował do postaci Jezusa.

Ostatnio edytowany przez Asad (2009-10-24 22:06:57)


http://i38.tinypic.com/jj0084.png
90% ludzi nie lubi metalu. Jeśli należysz do pozostałych 666% wklej to do podpisu.

Offline

 

#49 2009-10-24 23:54:07

April

Picasso

13196376
Skąd: znienacka.
Zarejestrowany: 2009-10-04
Posty: 970
Punktów :   
Rasa: człowiek

Re: różne rzeczy dla forumowiczów

ŚWIADOMY SEN


Zacznę może od tego, że jeśli już zaczynasz czytać ten artykuł, to przeczytaj go do końca. W przeciwnym razie może stracisz coś ciekawego z życia

Chodzi o świadomy sen. Wyobraź sobie, że śnisz. Ktoś do ciebie podchodzi i mówi ci, że to tylko sen, że to się nie dzieje w rzeczywistości tylko w twojej podświadomości. Uwierz mu i spraw, byś mógł kontrolować to, co dzieje się wokół ciebie. Gdy tego dokonasz, będziesz mógł odczuwać wszystko dokładnie tak samo jak w ,,prawdziwym" świecie, a nawet mocniej. Niesamowite? Będziesz mógł również wpływać na to, co jest wokół ciebie. Wyobraź sobie jakieś miejsce, w którym chciałbyś się znaleźć. I teraz pomyśl, że tam jesteś. I już. Możesz robić co chcesz! Możesz latać, zwiedzać świat, jeździć statkami kosmicznymi. Co chcesz!  Gdy zrobisz tak w śnie, przeżyjesz coś niesamowitego. Tylko jak tego dokonać?
Mogę powiedzieć, że można się tego nauczyć. Fajnie mieć świadome sny, skoro i tak musimy spać . Po paru dniach praktych możesz zapamiętywać nawet 4-5 snów każdej nocy ! (tyle snów ma człowiek). Więc zaczynamy.

FAZY SNU


Zanim przejdziemy do konkretnych technik, musisz wiedzieć jak „działa” sen.

W ciągu dnia, kiedy sobie „żyjesz” i wykonujesz normalne czynności, Twój mózg pracuje na falach „beta”. Kiedy kładziesz się, zamykasz oczy i odprężasz, Twój mózg przełącza się na fale „alfa” (np. kiedy leżysz sobie w wygodnej pozycji na kanapie).

Faza 1 - Hipnagogi
Jeżeli pozwolisz sobie „odpływać w sen” to po chwili (5 – 10 minut) zaczną Ci się pojawiać „hipnagogi”. Hipnagogi są strefą między snem a byciem obudzonym, gdzie Twoje mięśnie odprężają się i gdzie pojawiają Ci się przeróżne obrazy, kolorowe kropki i scenki. Większość ludzi którzy nie wiedzą (a większość nie wie) że coś takiego istnieje, nie zauważa ich.

Faza 2 - Płytki Sen
Po fazie z hipnagogami zapadasz w płytki sen w którym Twój mózg przestawia się na fale „theta”. Ta faza trwa około 20 minut i łatwo Cię z niej obudzić (jeżeli się obudzisz podczas trwania tej fazy, nawet nie poczujesz że spałeś). Dla ciekawostki, ta faza jest już stanem bardzo głębokiego relaksu i można ją też osiągnąć poprzez wchodzenie w trans.

Faza 3 i 4 - Głęboki Sen
Po około dwudziestu minutach po tym jak zapadasz w płytki sen, przechodzisz w fazę głębokiego snu. Tutaj Twój mózg pracuje na falach „delta”, serce zaczyna bić wolniej i oddychasz wolnym regularnym rytmem. Jeżeli obudzisz się podczas trwania tej fazy, będziesz czuł się jakby Ci szumiało w głowie (taki zdezorientowany, wiesz o co mi chodzi nie Wink )

Powrót Do Fazy 3 i 2
Po zakończeniu fazy 4 powracasz do fazy 3 i 2. Cały ten proces zajmuje 90-120 minut i jest określany jako „N-REM” (w wolnym tłumaczeniu NIE-REM)

Faza REM
Tutaj zaczyna się zabawa o którą nam chodzi Smile Faza REM (Rapid Eye Movement – Szybkie Ruchy Gałek Ocznych) następuje po cyklu N-REM. Jest to faza w której mózg zaczyna pracować tak jakbyśmy byli przebudzeni, ciśnienie krwi wzrasta, serce bije szybciej, wzrasta puls. Tutaj śnimy wszystkie sny. Co prawda mózg i ciało pracuje tak jakby były obudzone, ale umysł nakłada na ciało swego rodzaju „klatkę paraliżującą” żebyśmy nie poruszali np. rękoma i nogami jak coś się nam śni Wink


Cykl Się Powtarza
Po fazie REM, powracamy do snu płytkiego, potem znowu wchodzimy w fazę N-REM, potem w REM i tak w kółko aż do przebudzenia. Pierwsza faza REM trwa około 10-20 minut a jej długość wzrasta im dłużej śpimy – w ostatnich dwóch godzinach snu faza REM może trwać nawet godzinę.

Podsumowując, jeden cykl snu trwa około 90 minut, więc podczas jednej nocy masz 4-5 cykli co równa się 4-5 fazom REM co równa się 4-5 różnych snów.


Zanim zaczniesz miewać świadome sny, musisz zapamiętywać przynajmiej jeden sen dziennie. To proste.


Muszisz po prosty chcieć pamiętać sny. Powtarzaj sobie w myślach przed zaśnięciem ,,chcę pamiętać sny" , a twoja podświadomość to podłapie i już zapamiętasz sny Ludzie zazwyczaj je zapominają, ponieważ nie mają intencji ich zapamiętania.
Gdy kładziesz się spać musisz być rozluźniony. Połóż się najlepiej na plecach i powoli skurczaj i rozkurczaj każdy mięsień ciała zaczynając od stóp. Zrób parę powtórzeń. Później miej intencję zapamiętania snu. Może minąć kilka dni zanim nastąpi zapamiętanie. Mi udało się to już podczas pierwszej próby (zapamiętałam 4 sny)

Obowiązkowo prowadź DZIENNIK SNÓW, gdzie zaraz po przebudzeniu zapisuj wszystkie szczegóły z twojego snu! Miej go najlepiej przy łóżku, by móc szybko zapisać to co pamiętasz! Jeśli zdarzy ci się obudzić w środku nocy, nie czekaj do rana z zapisaniiem tylko od razu notuj!
Nadaj również każdemu snu nazwę i wpisz datę.
ZAPISUJ WSZYTKO : kolory, uczucia, wszystkie czynności i emocje. (Jeśli zauważysz czarodzieja wychodzącego z psem na spacer też to zanotuj!)

Narób sobie nawyki.
Najważniejsze, by zapisywanie snów stało się swoistym rytuałem! Miej jedną formę zapisywania (zeszyt, dyktafon, komputer....)Zdecyduj i powiedz sobie że będziesz zapisywał przynajmniej jeden sen dziennie. Chodzi w tym wszystkim o to, że ciągłe powtarzanie jednej rutyny trenuje Twoją podświadomość, żeby automatycznie wykonywała to co chcesz - to powoduje że efekty przychodzą dużo szybciej.

Jak szybko zapamiętasz sny?
To indywidualne dla każdego. Trochę wkurzające, co nie , jak wspomniałam zapamiętałam sny juz po pierwszej nocy, ale nie wiem jak bedzie z wami...

Jak Zdobyć Świadomość We Śnie ?

Sen jest tak samo rzeczywisty jak „normalne” życie, więc trzeba użyć jakiegoś sposobu żeby odróżnić czy śnimy czy nie. Tak naprawdę to teraz gdy czytasz ten tekst, to też mógłby być sen i byś o tym nie wiedział. Dodatkowo gdy śnimy, akceptujemy wszystko co się stanie, np. gdy we śnie siedzisz sobie w domu i serfujesz po internecie, to nie będzie nic dziwnego jak godzilla wejdzie Ci frontowymi drzwiami i da Ci prezent na urodziny -we śnie nasz zmysł krytyczny jest zawieszony.
Jeśli nie będziesz pewien czy śnisz czy nie- to oznacza że prawie na pewno jesteś we śnie. Zrób TR i jeżeli rzeczywiście śnisz, to automatycznie się uświadomisz. (Mi kiedyś coś takiego się przytrafiło )

Przykładowe testy rzeczywistości:

Przeczytaj Coś
Zacznij coś czytać, spójrz na coś innego i znów spójrz na to co czytałeś. Jeżeli śnisz, to tekst który czytałeś zmieni się.

Spójrz na zegarek
Spójrz na zegarek, odwróć wzrok i spójrz znowu na zegarek – jeżeli godzina się zmieni to oznacza że śnisz. We śnie zegarki nigdy nie pokazują właściwego czasu, co więcej często zegarki ze wskazówkami nie mają wskazówek, a elektroniczne nie mają cyfr tylko dziwne symbole.

Zaciśnij Palce Na Nosie
Zaciśnij palce na nosie i spróbuj oddychać. Jeżeli możesz oddychać przez palce to znaczy że śnisz

Spójrz na swoje ręce
Spójrz na swoje ręce i przestudiuj czy nie wyglądają dziwnie,. Spróbuj przetknąć palec przez drugą dłoń.

Spróbuj Lewitować
Tylko spróbuj. We śnie wystarczy że sobie o czymś pomyślisz i to się dzieje. Jeżeli zaczniesz lewitować, to od razu uzyskasz świadomość.

Przełącz Włącznik Światła
We śnie włączniki nie działają, a jeżeli działają to zmieniają tylko kolor światła w pomieszczeniu. Jeżeli włącznik nie działa to na pewno śpisz (albo wywaliło korek )

Dotknij Lustra
Włóż palec w lustro albo w ścianę. Fajne uczucie


Staraj się robić te czynności podczas rzeczywistego życia. Ja np. patrzyłam na zegarek zawsze dwa razy . Później wyrobisz normę i twoja podświadomość sama zacznie kazać ci robić te rzeczy w śnie

TO JUŻ WSZYSTKO!

Ale jak dłużej utrzymać się w stanie świadomego snu?
Przed zaśnięciem należy wymyślić sobie, co będziemy w śnie robić. (latanie, tańczenie cokolwiek) i wykonywać to potem w śnie. Jeśli podczas snu zabraknie nam ,,pomysłów'' podświadomość może nas ,,wywalić" ze stanu świadomego snu.

Może też się zdarzać, że będziesz czuł jak sen zanika, jak się rozmywa i traci klarowność. Wtedy możesz spróbować użyć którejś z technik poniżej:

Kręć Się Wokół Własnej Osi
Zacznij kręcić się bardzo szybko wokół własnej osi (nie będzie Ci się kręciło w głowie) i powiedz do siebie „Jak się zatrzymam to będę wciąż we śnie” albo „ Jak się zatrzymam to będę [miejsce w którym chcesz się znaleźć]” Możesz użyć tej techniki również jako „teleportu” do innych miejsc.

Pocieraj Ręce
Patrz na swoje dłonie i pocieraj nimi jednocześnie powtarzając „Wciąż jestem we śnie”

Krzycz
Kiedy czujesz że sen traci klarowność krzyknij „Zwiększam ostrość snu”  albo „ Klarowność razy 1000”


Inne Metody Osiągania Świadomego Snu


MILD

Autorem tej techniki jest LaBerge. Polega ona na obudzeniu się z normalnego snu i położeniu się ponownie spać z intencją wejścia w świadomy sen.
Krok 1. Powiedz sobie przed snem, że po obudzeniu się będziesz pamiętał swój normalny sen. Gdy już się obudzisz, przypomnij sobie z niego jak najwięcej szczegółów.
Krok 2. Kładąc się z powrotem spać, skieruj swoją uwagę i intencję na to że chcesz mieć świadomy sen. Zasypiając powtarzaj w myślach „Zasypiam i mam świadomy sen, jestem w pełni świadomy że śnię”
Krok 3. Wizualizuj jakbyś był we śnie. Wyobraź sobie siebie w scenerii snu, jaki miałeś przed obudzeniem. Jeżeli nie pamiętasz snu, to wyobrażaj sobie siebie w świadomym śnie (np. jakbyś latał). Powtarzaj kroki 2 i 3 aż do zaśnięcia


Wejdź W Sen
Jeżeli zostaniesz przytomny to dotrzesz do stanu gdzie hipnagogi będą stawały się coraz wyraźniejsze a Ty będziesz czuł że możesz wejść w sen. Nie da się opisać tego uczucia, to po prostu wiesz. Kiedy dotrzesz do tego momentu, po prostu złap jakiś obraz i zrób zbliżenie na niego – to powinno Cię wciągnąć w sen.

Ćwicz
Przy tej technice najtrudniej jest zostać przytomnym i nie odpłynąć w sen, dlatego może minąć trochę czasu zanim ją opanujesz, ale naprawdę warto. Gdy już opanujesz ją dobrze, będziesz w stanie wejść w sen bez odliczania – wystarczy się zrelaksować.



WBTB

Ta metoda jest uważana za bardzo efektywną,  Polega ona na ustawieniu sobie budzika kilka godzin wcześniej niż planujemy wstać. Gdy się obudzisz idź i porób coś związanego ze świadomym snem. Możesz poserfować po stronach w internecie o świadomych snach, poczytać dziennik snów itp. Kiedy czujeszże świadomy sen to jedyna myśl która prześladuje Twój umysł, możesz pójść ponownie spać.

Można łączyć tą technikę z MILD i WILD.




Powiem wam, że to musi być naprawdę fajne. Możesz robić co chcesz! Możesz wymyślać w ten sposób historię do ER . Ponoć nawet Einsteinowi przyśnił się wzór E=mc2

DOBRANOC

Ostatnio edytowany przez April (2009-10-25 13:29:12)


http://i51.tinypic.com/sy9qtg.jpg
Witajcie znowu
Dla forum : ożyj!

Offline

 

#50 2009-10-25 12:19:17

 Amber

Junior Moderator

11732578
Skąd: Inna Planeta xD
Zarejestrowany: 2009-10-02
Posty: 1197
Punktów :   
Rasa: Człowiek
WWW

Re: różne rzeczy dla forumowiczów

A ja znalazłam takie cos:

zognie z nanjwoymszi baniadmai perzporawdzomyni na bytyrijskch
uweniretasytch nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao
solwa.
Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom
mijsecu,
ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać
polbemórw ze zozumierniem tksetu. Dzijee sie tak datgelo, ze nie czamyty
wyszistkch lteir w sołwie, ale cłae sołwa od razu.

kolejność liter nie ma aż tak wielkiego znaczenia

koeljonś ltier nie ma aż tak weilkego znazcneia

Ostatnio edytowany przez Amber (2009-10-25 12:55:31)

Offline

 

#51 2009-10-25 13:28:43

April

Picasso

13196376
Skąd: znienacka.
Zarejestrowany: 2009-10-04
Posty: 970
Punktów :   
Rasa: człowiek

Re: różne rzeczy dla forumowiczów

słyszałam o tym już jakiś czas temu. Chciażby na NGC :d


Żyłaś mną!
Żyłaś we mnie!
Byłaś mną!
I nadal nią jesteś!
Zabijałaś i niszczyłaś mą duszę... każdą jej część.
Ogarniałaś mój umysł
Setki mych myśli zamieniałaś w tysiące i miliony własnych ...
Nigdy nie żyłem!
Nigdy nie oddychałem!
To Ty żyłaś za mnie!
To Ty oddychałaś za mnie!
To było i jest Twoje życie... ja swojego nigdy nie miałem, bo nie istniałem...
Istniałem tylko w swej chorej wyobraźni, ale nawet tam byłaś.
Zjadałaś resztki mojego człowieczeństwa...napawałaś się tym, ogarniając mą duszę i cały mój umysł.
Byłaś dla mej duszy jak narkotyk... dla mego umysłu karmą, którą się karmiłem potrzebując więcej i więcej i więcej...
Myślałem że żyję tak jak żyje każdy lecz, to Ty mi pozwalałaś żyć sobą!
Zjadałaś me myśli i duszę każdego dnia o każdej minucie i sekundzie.

Ty i ja skazani na siebie na wieki! Moje ciało, Twoja dusza...

dopóki śmierć nas nie rozłączy...

Ty i ja moja chora poezjo!

znalezione na serwisie eioba.pl

Ostatnio edytowany przez April (2009-10-25 13:29:42)


http://i51.tinypic.com/sy9qtg.jpg
Witajcie znowu
Dla forum : ożyj!

Offline

 

#52 2009-10-25 17:16:19

Du Wrangr Gata

Krwiożerczy Pogromca Klawiatury

Zarejestrowany: 2009-10-02
Posty: 271
Punktów :   
Rasa: Nocny elf

Re: różne rzeczy dla forumowiczów

a ja znalazła parę fajnych senników. korzystam ze wszystkich, tak dla porównania


http://www.sennik.biz/

http://www.sennik-online.net/

http://snij.pl/


http://www.masterminds.pl/files_art/25-11-2008/smierc.jpg
"W życiu wszystko jest takie niepewne...
...A my boimy się jedynej rzeczy, która jest pewna."

Offline

 

#53 2009-10-25 17:45:03

Shen

Gość

Re: różne rzeczy dla forumowiczów

Rzeczywiście ciekawy ten artykuł. Tyle, że ja już to wiem od dawna Zapamiętuję wszystkie sny i ostatnio rzeczywiście udało mi się wejść w świadomy sen ^^

 

#54 2009-10-25 19:36:39

 Amber

Junior Moderator

11732578
Skąd: Inna Planeta xD
Zarejestrowany: 2009-10-02
Posty: 1197
Punktów :   
Rasa: Człowiek
WWW

Re: różne rzeczy dla forumowiczów

no to gratulacje ja muszę spróbować nie chce mieć powtórki z wiksy jakiej doświadczyłam parę miesięcy temu

Offline

 

#55 2009-10-25 20:40:15

April

Picasso

13196376
Skąd: znienacka.
Zarejestrowany: 2009-10-04
Posty: 970
Punktów :   
Rasa: człowiek

Re: różne rzeczy dla forumowiczów

A ja napisałam wiersz. Na początku miał być on o Elfiej Rodzinie.... ale sztuka polega na tym, że nigdy nie wiesz dokąd trafisz

MÓJ WIERSZ:

,,Przemijanie"

Policzyłam dni. Jeden... Drugi... Trzeci...
I pomyślałam, że koniec daleki
Wkrótce nastanie, a wtedy mrok
Będzie miał jeden krok, by zgładzić
to, co się z niego poczęło.
Policzyłam godziny. Jedna... Druga... Trzecia....
I zobaczyłam, że tak płyną tysiąclecia,
których ujrzeć nie zdołam, gdyż umkną
przed mym ludzkim wzrokiem
i przemkną niezauważenie dalej.
Policzyłam sekundy, lecz liczyć przestałam.
Napisałam długi list i zaadresowałam go
do Boga. Ale nikt nie odpisał.
A ja wciąż czekam i ufam.


                                     M.D.

i jak? może być? Ktoś spróbuje przeanalizować ?


http://i51.tinypic.com/sy9qtg.jpg
Witajcie znowu
Dla forum : ożyj!

Offline

 

#56 2009-10-26 08:10:29

 Amber

Junior Moderator

11732578
Skąd: Inna Planeta xD
Zarejestrowany: 2009-10-02
Posty: 1197
Punktów :   
Rasa: Człowiek
WWW

Re: różne rzeczy dla forumowiczów

no świetny April szacun

Offline

 

#57 2009-10-26 15:37:42

 Aine

Pan i Władca

Skąd: z Wielkopolski
Zarejestrowany: 2009-10-01
Posty: 877
Punktów :   
Rasa: śnieżny elf
WWW

Re: różne rzeczy dla forumowiczów

Właśnie
A z tego snu idzie się obudzić tak samemu? (Shenem trzeba było trząść)


And one day we will find a way towards this distant golden age
The cries of war will sound the day
We stand before the dawn of a new world

Offline

 

#58 2009-10-26 16:00:38

 Amber

Junior Moderator

11732578
Skąd: Inna Planeta xD
Zarejestrowany: 2009-10-02
Posty: 1197
Punktów :   
Rasa: Człowiek
WWW

Re: różne rzeczy dla forumowiczów

łał
a tak na marginesie to wczoraj mój kuzyn (ten postrach w moim mieście xD) pokazał nam w miarę ciekawą gierke z przeglądarki jak dla mnie jest śmieszna xD
http://www.mybrute.com/

Offline

 

#59 2009-10-26 19:34:54

 Aine

Pan i Władca

Skąd: z Wielkopolski
Zarejestrowany: 2009-10-01
Posty: 877
Punktów :   
Rasa: śnieżny elf
WWW

Re: różne rzeczy dla forumowiczów

Ja teraz zapodam coś extra, jak to się potocznie mówi...

Was ist das? ;D

http://img83.imageshack.us/img83/7971/esyfloresy.jpg

Kto zgadnie??


And one day we will find a way towards this distant golden age
The cries of war will sound the day
We stand before the dawn of a new world

Offline

 

#60 2009-10-26 19:45:13

 Amber

Junior Moderator

11732578
Skąd: Inna Planeta xD
Zarejestrowany: 2009-10-02
Posty: 1197
Punktów :   
Rasa: Człowiek
WWW

Re: różne rzeczy dla forumowiczów

Widze, widze oko! i.......i...............i................i..................i...............yyyyyyyyy..................i...............cos jeszcze zapewne xD

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.smoczahorda.pun.pl www.wol.pun.pl www.plaboy.pun.pl www.gloss.pun.pl www.naruciak1.pun.pl